Opis
Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B znajduje idealne zastosowanie w badaniach z dziedziny biochemii, patoanatomii, cytologii, hematologii, urologii, dermatologii, biologii i ogólnych badań klinicznych prowadzonych w dowolnej placówce medycznej. Pozwala na prowadzenie obserwacji z wykorzystaniem metody zarówno jasnego, jak i ciemnego pola.
Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B Obrotowa głowica dwuokularowa. Rewolwer: 4 obiektywy. Powiększenie: 40-2000x. Wbudowany kondensor ciemnego pola- Numer produktu: 24611
- Gwarancja: na cale zycie
- Masa: 6.15 kg.
- Wymiary opakowania (dl. x szer. x wys.): 26.0×41.0×32.0 cm.
Jest również wyposażony w obrotową głowicę dwuokularową. Obrotowa głowica pozwala na wybór jednego z czterech obiektywów. Można ją nachylić pod kątem 30 stopni i obracać o 360 stopni. Mikroskop jest wyposażony w klasyczny układ oświetlenia według Koehlera z możliwością regulacji diafragmy pola i aperturowej.
Mechanizm regulacji ostrości jest wyposażony w pokrętła precyzyjnej i zgrubnej regulacji ostrości. Możliwość dokładnego ustawienia ostrości osiągnięto dzięki regulacji stolika w pionie względem obserwowanego obiektu. Regulacja odbywa się za pośrednictwem pokręteł regulacji ostrości. Stolik można regulować w poziomie i pionie. Wymiary stolika to 140x155 mm. Mechanizm ustawiania ostrości oraz stolik poruszają się płynnie, bez luzów i szarpnięć. Zakres regulacji wynosi 25 mm w przypadku regulacji zgrubnej i 0,002 mm w przypadku regulacji precyzyjnej.
System oświetlenia mikroskopu stanowi lampa halogenowa 6 V/20 W z możliwością płynnej regulacji jasności.
Mikroskop jest wyposażony w kondensor ciemnego pola, który jest używany, gdy kondensor Abbego jest uniesiony. Aby aktywować kondensor, obracaj pierścień oświetlacza w lewo, aż uzyskasz pożądany efekt. Gdy będzie obracać pierścień w prawo, powrócisz do jasnego pola. Obserwacja w świetle przechodzącym metodą ciemnego pola jest używana na potrzeby badań przezroczystych obiektów, które są niewidoczne przy wykorzystaniu metody jasnego pola. Ta metoda jest powszechnie stosowana na przykład podczas badania znanego pod nazwą hemoscanning, które stanowi unikalną metodę badania krwi.
Informacje na temat metody ciemnego pola: Gdy światło wychodzi z kondensora, promienie głównej wiązki nie zmieniają kierunku podczas przechodzenia przez przezroczystą próbkę i w rezultacie powstaje wiązka w kształcie pustego stożka, która nie dociera do obiektu (znajdującego się pośrodku stożka).
Obserwowany obraz jest generowany w mikroskopie przy wykorzystaniu jedynie niewielkiej części promieni, które zostały rozproszone do postaci stożka za sprawą mikrocząsteczek próbki, a następnie przeszły przez obiekt. W rezultacie na ciemnym tle widoczne są jasne elementy próbki, których współczynnik załamania światła jest inny niż otoczenia. W przypadku większych cząsteczek widoczne są tylko jaśniejsze krawędzie rozpraszające promienie świetlne.
Uwaga: Prosimy pamiętać, że napięcie sieciowe w większości państw europejskich wynosi 220 – 240 V. Jeśli urządzenie ma być używane w państwie, w którym napięcie sieciowe ma inną wartość, należy koniecznie pamiętać o stosowaniu przetwornika.
Niektóre elementy, które możesz obejrzeć pod mikroskopem:
Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B jest kompatybilny z aparatami cyfrowymi Levenhuk C NG (dostępnymi osobno). Aparaty Levenhuk C NG instaluje się w tubusie okularu, w miejsce okularu.
Do tego mikroskopu dołączone są dwa elementy służące do połączenia go z aparatem cyfrowym: pierścień pośredni oraz kolejne przedłużenie. W celu uzyskania lepszej ostrości zalecamy używanie tych akcesoriów z obiektywami krótkoogniskowymi.Prosimy nie łączyć w jednym zamówieniu produktów innych niż Levenhuk