Opis
Gurmar (Gymnema sylvestris) jest indyjską rośliną, należącą do rodziny toinowatych (Apocynaceae). W Ajurwedzie stosowana jest w kontroli masy ciała i poprawy metabolizmu. Gurmar hamuje odczuwanie smaku słodkiego i działa hipoglikemizująco, dlatego jest nazywany „pogromcą cukru”.
Gurmar GS4® zawiera ekstrakt standaryzowany na 75% kwasów gymnemowych.
Głównymi związkami odpowiedzialnymi za biologiczną aktywność gurmar są glikozydy – kwasy gymnemowe. Substancje te stymulują wydzielanie insuliny, regenerują komórki β trzustki, pobudzają wchłanianie glukozy w mięśniach szkieletowych, hamują wchłaniania glukozy w jelicie cienkim, zmniejszają apetyt na produkty słodkie, zwiększają aktywności enzymów odpowiedzialnych za zużycie glukozy, zmniejszają poziom glikogenu w wątrobie. Kwasy gymnemowe blokują receptory smakowe i hamują odczuwanie smaku słodkiego lub gorzkiego.
Regularna suplementacja ekstraktem z gurmaru wpływa na:- Metabolizm glukozy i lipidów
- Kontrolę apetytu
- Utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi
Składnik aktywny | 1 kapsułka |
Gurmar - ekstrakt w tym kwasy gymnemowe (75%) |
220 mg 165 mg |
Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.
Sposób użycia: Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.
Składniki: Ekstrakt z gurmar (Gymnema sylvestris) standaryzowany na zawartość min. 75% kwasów gymnemowych Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie)
Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. Wyprodukowano w UE. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Masa netto: 18,6 g
Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.
Główny Inspektorat Sanitarny: 2020/05/19/SD/D37F89