Previous
Next

Magnez + potas - formy organiczne - 90 kaps.

Marka Yango
Dostępność:
Jest
Ilość
33,00 zł
Brutto

Opis

Magnez + potas - formy organiczne - 90 kaps. - YANGO Magnez + Potas: formy organiczne

Suplement diety Magnez + Potas to produkt stworzony w celu uzupełnienia niedoborów tych pierwiastków w organizmie. Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi, które pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, takich jak regulacja pracy mięśni, układu nerwowego, serca i naczyń krwionośnych.

Magnez to pierwiastek kluczowy dla wielu funkcji organizmu, m.in.:

 • Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
 • Wspiera utrzymanie równowagi elektrolitowej
 • Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśni

Potas również uczestniczy w wielu procesach zachodzących w organizmie, w tym:

 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi
 • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego
 • Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego

Zawarte w preparacie magnez i potas są formami organicznymi, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością przez ludzki organizm1,2. Dodatkowo są standaryzowane na wysoką zawartość magnezu (15%) i potasu (36%).

Suplementacja potasu z magnezem – właściwości oparte o badania naukowe

Suplementacja magnezu i potasu może przynieść wiele korzyści. Oto kilka naukowych powodów, dla których warto stosować te składniki razem:

 1. Poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego: Zarówno magnez, jak i potas, są ważnymi składnikami mineralnymi, mającymi wpływ na pracę serca i układu krążenia. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w regulacji ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca3.
 2. Wspomaganie funkcjonowania mięśni: Magnez i potas pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka skurczów mięśni i bólu mięśni, a także poprawić wydolność fizyczną4.
 3. Poprawa funkcjonowania układu nerwowego: Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera5.
 4. Wsparcie zdrowia kości: Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi dla zdrowych kości. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zwiększeniu gęstości kości u osób w starszym wieku, przyczyniając się do ograniczenia ryzyka osteoporozy6.

Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, a efekty suplementacji magnezu i potasu mogą się różnić. Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze należy odbyć konsultację z lekarzem lub specjalistą od żywienia.

Po czym możemy rozpoznać niedobór magnezu i potasu?

Objawy niedoboru magnezu i potasu mogą być różne w zależności od osoby. Oto kilka potencjalnych objawów, które mogą wskazywać, że warto sprawdzić poziom magnezu i potasu:

 • Niedobór magnezu może powodować skurcze mięśni, bóle mięśni i drętwienie 7
 • Niedobór potasu może prowadzić do osłabienia mięśni, skurczów mięśni, zmniejszonej wydolności fizycznej, a nawet zaburzeń rytmu serca 8
 • Niedobór magnezu powoduje u niektórych osób problemy z układem nerwowym, takie jak rozdrażnienie, depresja i bezsenność 9
 • Niedobór potasu może powodować zmęczenie, osłabienie i zaburzenia rytmu serca 10
 • Obniżenie poziomu magnezu może wpłynąć na zdrowie kości, powodując zwiększone ryzyko osteoporozy 11

Jeśli podejrzewasz u siebie niedobór któregokolwiek z tych pierwiastków, warto skonsultować się z lekarzem i specjalistą od żywienia.

W jaki sposób magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu?

Magnez pełni wiele ważnych funkcji. Zanim jednak sięgniemy po suplementy z magnezem warto przyjrzeć się jego roli w ludzkim organizmie. Prawidłowe stężenie magnezu w organizmie jest niezwykle ważne dla naszego stanu fizjologicznego, dlatego należy zadbać też o regularne spożywanie produktów bogatych w magnez.

 1. Pomaga w regulacji ciśnienia krwi: Magnez może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym. Badania wykazały, że suplementacja magnezem może prowadzić do umiarkowanego, ale istotnego zmniejszenia ciśnienia krwi12.
 2. Zdrowie serca: Magnez bierze udział w zdrowym funkcjonowaniu serca, a odpowiednia ilość tego pierwiastka w diecie może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób serca - takich jak: choroba niedokrwienna serca, arytmia czy zawał. Badania wykazały, że suplementacja magnezem może prowadzić do zmniejszenia ryzyka chorób serca u osób z niedoborem magnezu13.
 3. Wspomaga zdrowie kości: Magnez jest ważnym składnikiem mineralnym dla zdrowych kości. Badania wykazały, że zwiększenie ilości magnezu w diecie może prowadzić do poprawy gęstości kości u kobiet w okresie menopauzy, pomagając w zapobieganiu osteoporozie14.
 4. Pomaga w redukcji bólu migrenowego: Badania wykazały wpływ magnezu na zmniejszenie częstotliwości i intensywności bólów migrenowych15.
 5. Zdrowie psychiczne: Odpowiednie stężenie tego pierwiastka w organizmie może pomóc w redukcji objawów depresji i lęku, a także poprawić jakość snu. Badania wykazały, że magnez uczestniczy w pracy układu nerwowego, a przyjmowanie preparatów z magnezem może prowadzić do poprawy nastroju i jakości snu u niektórych osób16.
Dlaczego potas w diecie jest ważny?

Twoje dzienne zapotrzebowanie na potas może się różnić w zależności od płci, wieku i stylu życia. Jednak jest to pierwiastek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto sięgnąć po produkty zawierające potas w codziennej diecie.

 1. Poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego: Potas jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania serca i układu krążenia. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w regulacji ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca17.
 2. Wspomaga funkcjonowanie mięśni: Potas pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka skurczów mięśni i bólu mięśni18.
 3. Wsparcie układu nerwowego: Potas jest ważnym składnikiem mineralnym dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona19.
 4. Pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi: Potas może pomóc w regulacji poziomu glukozy we krwi i zmniejszeniu insulinooporności20.
 5. Wspomaga zdrowie kości: Potas jest ważnym składnikiem mineralnym dla zdrowych kości. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zwiększeniu gęstości kości u osób w starszym wieku, co może pomóc w zapobieganiu osteoporozie21.
Od czego zależy przyswajalność magnezu?

Zapotrzebowanie na magnez może być różne dla każdego z nas. Suplementy diety z magnezem mogą pomóc nam w uzupełnieniu zapotrzebowania na ten pierwiastek i uniknięciu niedoborów. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto zwrócić uwagę na prawidłowe przyswajanie magnezu. Zależy ono od wielu czynników, w tym: od rodzaju magnezu, sposobu jego przyjmowania, obecności innych składników w diecie i stanu zdrowia organizmu.

Jednym z najbardziej przyswajalnych rodzajów magnezu jest cytrynian magnezu, co wynika z jego chemicznej struktury. Składa się on z jonów magnezu i kwasu cytrynowego, który charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Kwas cytrynowy zwiększa kwasowość żołądka, co ułatwia wchłanianie magnezu. Ponadto, kwas cytrynowy może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunek, które niekiedy pojawiają się w przypadku suplementacji innymi formami magnezu.

Badania potwierdzają, że cytrynian magnezu jest jednym z najlepiej przyswajalnych rodzajów tego pierwiastka. Wykazano, że jego suplementacja jest skuteczniejsza niż inne związki magnezu, takie jak np. tlenek magnezu lub chlorek magnezu22.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

 

Składnik aktywny

3 kapsułki

%RWS*

Cytrynian magnezu

1125 mg

-

 W tym magnez (15%)

168,75 mg

45%

Cytrynian potasu

1248 mg

-

 W tym potas (36%)

450 mg

22,5%

*RWS - referencyjna wartość spożycia

Zalecane spożycie: 3 kapsułki raz dziennie.

Sposób użycia: Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.Składniki: cytrynian potasu, cytrynian magnezu. Skład kapsułki: celuloza roślinna.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 79,3g.

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom. Kobiety w ciąży oraz karmiące powinny skonsultować suplementację z lekarzem. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat sanitarny: 2023/02/08/SD/4F23DE