Opis
Goryczka żółta (Gentiana lutea), roślina wieloletnia z rodziny goryczkowatych. Występuje w górach południowej i środkowej Europy i na Kaukazie. Jej upraw jest trudna, dlatego większość surowca wykorzystywanego w Polsce pochodzi z importu, z krajów, w których jest pospolita i nie jest objęta ochroną prawną. Jej rozwój trwa bardzo długo, zakwita dopiero po około 10-15 latach od pojawienia się różyczki przyziemnych liści. Rośnie na górskich zboczach, pastwiskach, na mokrych łąkach. Właściwości i zastosowanie Wykorzystywanym surowcem jest korzeń rośliny, który w smaku jest gorzki. Zawiera związki chemiczne takie jak gencjopikryna, gencjanina i gencjomaryna, cukry, śluz, pektyny, olejki eteryczne oraz sole mineralne*. Goryczka żółta jest stosowana dla pobudzenia trawienia i apetytu. Używa się jej przed jedzeniem w formie odwaru, lub nalewki, można też spożywać zmielone kłącze. W regionach alpejskich jest wykorzystywana do produkcji win i wermutów. Preparaty z goryczki nie powinny być stosowane przez osoby cierpiące na wrzody żołądka. Suplementacja gorczyką żółtą pozytywnie wpływa na:
- Trawienie
- Ożywienie organizmu
Składnik aktywny | 1 kapsułka |
Goryczka żółta - ekstrakt w tym flawonoidy (5%) |
360 mg 18 mg |
Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.
Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.Skład: Ekstrakt z korzenia goryczki żółtej (Gentiana lutea) standaryzowany na zawartość 5% flawonoidów. . Skład kapsułki: Celuloza roślinna (wegetariańskie).
Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 40,5 g
Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.
Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.
Główny Inspektorat Sanitarny: 2021/05/13/SD/7338C5